Tanıtım Yazısı Nasıl Alınır?

Tanıtım Yazısı Nasıl Alınır?

Sitenizin arama motorlarında yükselmesi için tanıtım yazılarına başvurmak yerinde bir hareket olsa da, önünüze gelen her siteden tanıtım yazısı satın almak çok yanlış bir harekettir. Faydalı olsun diye aldığınız tanıtım yazısının size fayda yerine zararı olabilir.

Tanıtım Yazısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tanıtım yazısı satın alırken bazı kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin tanıtım yazısı alacağınız siteye az ziyaretçi gelmemelidir. Ziyaretçi sayısının çok olduğu sitelerden tanıtım yazısı satın almalısınız. Çünkü tanıtım yazıları her ne kadar arama motorlarında üst sıralara çıkarmak için olsa da oralar da ziyaretçi kaynağıdır. Ayrıca zaten Google algoritmaları ve diğer arama motorlarının algoritmaları ziyaretçisi fazla olan sitelere göre hazırlanmıştır.

Tanıtım yazısı alacağınız sitenin aynı zamanda Pagerank değeri yüksek olursa sizin için çok iyi olur. Her sitenin arama motorlarında farklı değerleri bulunmaktadır. Farklı kriterlere göre sınıflandırılan sitelerin değerinin fazla olması tanıtım yazısının kalitesini artırır. Örneğin trustrank veya pagerank değeri yüksek siteler tanıtım yazısı için uygun sitelerdir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise tanıtım yazısının yayınlanacağı sitenin sizin sitenizle aynı konuda olmasıdır. Farklı konulardaki sitelerden tanıtım yazısı almanız pek fayda etmeyecektir. Örneğin bir moda sitesinin teknoloji sitesinden tanıtım yazısı alması yanlıştır.

Ayrıca dofollow linkler, nofollow linkler yerine tercih edilmelidir. Çünkü arama motorlarının gözünde bu önemlidir. Dofollow link demek ben bu siteye kefilim demektir. Nofollow ise ben bu siteye kefil değilim anlamını taşımaktadır. Bu özelliğe kaynak kodlardan bakabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İnternetten para kazanmanın yolları başlıklı makalemizde Blog yazarak para kazanmak:, İnternetten nasıl para kazanılır ve internetten para kazanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir