Matrix 4 Ne Zaman Vizyona Girecek? İşte Filmin Tüm Detayları

Matrix 4 Ne Zaman Vizyona Girecek? İşte Filmin Tüm Detayları

Matrix 4, Keanu Reeves ile birlikte beyaz perdeye geri dönüyor. Peki Matrix 4 vizyon tarihi ne zaman? Kimler oynayacak ve senaryosu nasıl olacak?

1999 yılında vizyona giren Matrix’in ilk filmi, yıllar sonra bile izlendiğinde ilk defa fark edilebilecek detaylara sahip. Bu sebeplerden sinema tarihinin en köklü ve en sevilen film serilerinden biri. 2003 yılında arka arkaya gelen iki devam filmiyle akıllara kazınacak bir sona kavuşan film, beyaz perdeye resmen geri dönüyor.

Matrix filminin teknik detayları ve hikayesiyle sinemaya çok şey kazandırdığını biliyoruz. Fakat, bir diğer getiriside, bu aralar Cyberpunk 2077 oyunu ve John Wick ile adından söz ettiren Keanu Reeves oldu. Matrix serilerinde Neo karakterine hayat veren ünlü aktör, Matrix 4 filminde de boy gösterecek.

 

 

Serinin ilk 3 filmine baktığımızda, kuru kuru bir aksiyon, bilim kurgu filmi demek yetersiz kalır. Filmde çok fazla felsefi düşüncenin izleri bulunuyordu. Her karakter, mitolojik bir karakterin yansımasıydı. Matrix filmi yüzlerce akademik araştırmaya kapı açtı. “Hepimiz bir simülasyonda mı yaşıyoruz?” Sorusu üzerine filmden sonra pek çok araştırma yapıldı. Daha önceden ortaya atılmış olan simülasyon teorisi bu film sayesinde herkes tarafından anlaşılır oldu.

Matrix 4 Filminde Kimler Oynayacak?

Uzun bir süredir Matrix filmini ekranlara yeniden getirmeye çalışan yapımcılar, Neo rolü için Keanu Reeves yerine Michael B. Jordan gibi siyahi aktörleri düşünmüşlerdi. Film serisinin hayranları tarafından bu kabul edilir miydi bilinmez ama ortaya çıkacak olan karakterin Neo olmayacağı kesin gibiydi. 2019 yılı itibariyle uzun zamandır büyük projelerde boy göstermeyen Keanu Reeves, altın çağına giriş yapmış bulundu. Cyberpunk 2077 ile oyun dünyasında adını duyurdu. John Wick ile zirveye çıkıp, Toy Story 4 filminde güldürdü. Kısacası bir anda internetin en popüler isimlerinden biri oldu.

Bu popülerliğin sonucu olarak Matrix 4 filmi Keanu Reeves ile birlikte artık geri dönüyor. Filmde Neo’nun aşkı Trinity ise Carrie-Ann Moss tarafından canlandırılacak. Morpheus karakterini canlandıran Laurence Fishburne ise çok yaşlı olduğu için yerini başka bir oyuncuya ya da görsel efektlere bırakacak. Matrix 4 filminde yer alacak diğer oyuncular ise henüz netleşmedi. Fakat Keanu Reeves ve Carrie-Ann Moss, hayranları mutlu etmek için yetti diyebiliriz.

Matrix 4 Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

 

Filmin senaryo çalışmalarının bitmek üzere olduğu konuşuluyor. Setler ise 2020 yılında kurulucak ve prodüksiyon çalışmaları başlayacak. Çekimlerin başlama tarihi net olarak belli değil ancak, 2020 yılının ikinci yarısında başlayabileceği söylenenler arasında. Eğer ki bir sorun çıkmazsa, filmin 2022, 2023 yıllarında vizyona girmesi bekleniyor.

Matrix 4 Filminin Senaryosu Nasıl Olacak?

Daha önce çekilen Matrix filmlerinin senaryo yazımı gibi, yönetmenliğide wachowski kardeşler tarafından yapıldı. Daha sonra çalkantılı bir hayat yaşayan iki kardeş cinsiyet değiştirerek kadın oldular. Artık karşımıza Lana ve Lily Wachowski olarak çıkıyorlar. Ancak, Matrix 4 filminde sadece Lana Wachowski çalışacak. Wachowski’ye senaryo yazımında eşik edecek isimler de var. Bulut Atlası kitabının yazarı David Mitchell, Lazarus Projesi romanının yazarı Alexsander Hemon, Matrix 4 için için Wachowski ile birlikte çalışacaklar.

Spoiler Alanı!

Matrix 4 filminin bir devam filmi olup olmayacağı henüz belli değil. Serinin son filminde Neo makinelere karşı olan savaşı kazanmıştı ve bunu kendisinin ve Trinity’nin canıyla ödemişti. Karakterlerin ölümlerinin ardından nasıl döneceği fazlasıyla merak ediliyor.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Tony Stark Ölmedi ! (Netgözlem Teorisi) başlıklı makalemizde avengers, avengersendgame ve avengersinfinitywar hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir