Facebook Nasıl Kapatılır?

Benzer özelliklere sahip sosyal paylaşım platformlarının artmış olması ve hala da aynı hızda artmaya devam etmesi kullanıcıları farklı sosyal ağlara yönelmeye veyahut mevcut platformlar arasında tercih yapmaya zorlamaktadır.

Haliyle bu tercih ve yönelim süreci birçok sosyal ağ hesabının kullanılmamasına, hesap kapatma veya uygulama silme kararlarının alınmasına sebep olmaktadır. Genel olarak incelediğimiz takdirde ise hesap kapatma kararlarının ağırlıklı olarak Facebook üzerine olduğunu görmekteyiz. Zira farklı özelliklerde ve tasarımlarda sosyal ağların çıkmış olması, Facebook’un ilgi çekiciliğini büyük oranda olumsuz yönde etkilemiştir.

 

Artık her aktivite için farklı uygulamalar kullanmaktayız. Örnek vermek gerekirse; fotoğraf paylaşmak için İnstagram, düşüncelerimizi ya da kimseye söyleyemediklerimizi paylaşmak için ise Twitter ve benzeri platformlar kullanmaya başladık. Bu sebeple, Facebook artık eskisi gibi ön plana çıkmamakta ve kullanıcı sayısını düzenli olarak arttıramamaktadır. Hatta gün geçtikçe artmakta olan bir azalma söz konu diyebiliriz.

 

Bizde ihtiyaç ve istekleri göz önünde bulundurarak Facebook hesabınızı nasıl kalıcı bir şekilde kapatabileceğinizi anlatan bu yazıyı hazırladık;

 

Facebook Hesabı Silme

 

-Öncelikle https://www.facebook.com/help/delete_account bu linke tıklayarak silme işlemini gerçekleştireceğimiz s. Ardından sizden istenilen hesap bilgilerinizi girmeli ve giriş yapmalısınız.

 

Açılmış olan pencerede sol tarafta bulunan Hesabı Kalıcı Olarak Sil öğesine tıklamalısınız ve hesap şifrenizi, güvenlik kodunu girerek işlemi tamamlamalısınız.

 

İşlemleri tamamladıktan sonra hesabınız kalıcı bir şekilde silinecektir. Eğer ki kalıcı bir şekilde silmek istemiyor, hesabınızı geçici bir süreliğine kapatmak istiyorsanız; hesap dondurma işlemini uygulamanızı öneririz.

 

Bir önceki yazımız olan Twitter Hesabı Devre Dışı Bırakma başlıklı makalemizde Twitter Hesabı Devre Dışı Bırakma, Twitter Hesabı nasıl kapatılır ve Twitter Hesabını Kapatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir