Reddit Nasıl Türkçe Yapılır?

Reddit; 2015 yılında açılmıştır ve çok kısa bir süre içerisinde milyonların ziyaret ettiği, dâhil olduğu bir komünite sitesine haline gelmiştir. Gerek önemli bir bilgi arşivi konumunda olması gerekse de üyelerin her türlü tartışmayı saygı unsurları içerisinde yapabilmesi, editörlerin tartışmaları kontrol altında tutması ve asparagas bilgi ya da haberlerin paylaşımının engellenmesi sayesinde kullanıcılar için nezih bir platform oluşturulmuştur.

Genel kullanıcı oranlarını incelediğimiz zaman Türk kullanıcıların sayısının da bir hayli fazla olduğunu ve büyük çoğunluğunun dil problemi mevcut olduğunu görebiliriz. Bizde bu yazımızda Reddit’in nasıl Türkçe dil desteği ile kullanılabileceğine ve ağırlıklı olarak Türk kullanıcıların açmış oldukları başlıkları nasıl görebileceğinize değindik, farklı alternatifler sunduk.

 

Reddit Türkçe Kullanmak

 

Öncelikle https://www.reddit.com/ adresinden siteye erişim sağladığımız takdirde başlıkların, menü kısmının ve başlıklara yapılan yorumların tamamının İngilizce olduğunu görmekteyiz. Bu sebeple öncelikle üst menüde bulunan ülke seçenekleri arasından Turkey’i seçmelisiniz.

 

Ülke seçiminin ardından; site ana sayfasında bulunan konu başlıkları değişecek ve Türk kullanıcıların açmış olduğu konular ana sayfanıza düşecektir. Ek olarak site menüsünün büyük çoğunluğu Türkçe bir olduğunu görebilirsiniz.

 

Peki, daha hızlı bir yol var mı? Tabi ki, mevcut; https://tr.reddit.com/ linkinden siteye erişim sağladığınız takdirde site menüsünün tamamının Türkçe olduğunu görebilirsiniz. Konu başlıklarını değiştirmek ise Ülke seçenekleri arasından Turkey’i seçmelisiniz. Bu işlem sayesinde Türk kullanıcılarının açmış olduğu, tartıştıkları konular ana sayfanızda görünecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Twitter Ne Amaçla Kullanılır? başlıklı makalemizde Twitter Kullanım Amaçları, Twitter Neden Kullanılır ve Twitter Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir