TikTok Video’yu Tersten Oynatma Nasıl Yapılır

Günümüzde birçok kullanıcı TikTok uygulaması ile çekmiş olduğu basit, spontane videoları, tersten oynatma özelliğini kullanarak daha eğlenceli ve yaratıcı videolar haline getirmektedir. Hatta bu videolar ile trendler arasına girmekte, fenomenliğe doğru ilerleyen yolda adım atmadırlar. Sizlerde Tiktok videolarınızı daha ilgi çekici ve aynı zamanda eğlenceli bir hale getirmek, aynı zamanda da TikTok hesabınızı popülerleştirmek istiyorsanız, uygulamanın size sunmuş olduğu özellikleri kullanmaya, o özellikler ile video hazırlamaya özen göstermelisiniz. Bizde hazırlamış olduğumuz bu yazıda TikTok videolarına tersten oynatma nasıl yapılır konusuna değindin, mümkün olduğunda açıklayıcı bir anlatım ile aşama aşama anlattık.

 

Tersten Oynatma Nasıl Yapılır?

 

  • TikTok uygulaması ile minimum 15 saniyelik bir video çekin.

 

  • Video çekme işleminden sonra ekranın sol alt köşesinde yer alan saat imgesine tıklayın.

 

  • Video efektlerinin yer aldığı sekme açıldıktan sonra, efektler arasından zaman efektini bulun ve seçin.

 

  • Zaman efektini seçtikten sonra, ek seçenekler arasından ters çevrilmiş öğesine tıkladığınız zaman videonuz artık tersten oynatılacaktır.

 

  • Son olarak ekranın sağ üst köşesinde yer alan kaydet sekmesine tıklamalı ve tersten oynatma efekti eklenmiş videonuzu kaydetmelisiniz. Tersten oynatma özelliğini göz önünde bulundurarak farklı videolar hazırlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bazı kullanıcılar bir bardak suyu yere dökerken video çekimi yapıyor, ardından videoya tersten oynatma efekti ekleyerek suyun bardağa dolduğu bir video hazırlıyorlar. Basit bir örnek olabilir lakin yaratıcılığınızı kullanarak siz daha iyilerini yapabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Bilgisayarda İnstagra Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Bilgisayarda instagram, Bilgisayarda İnstagram Kullanımı ve Bilgisayarda İnstagram Nasıl Kullanılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir