Twitter Ne Amaçla Kullanılır?

Dünya geneli aktif bir şekilde kullanımı sağlanılan bir sosyal medya platformu olan Twitter; kullanıcısına göre farklı amaçlar dâhilinde için kullanılabilir. Kullanıcıların Twitter kullanma amaçlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 

Twitter Kullanım Amaçları

1 ) Kişisel paylaşımlar: Bu kesim yer alan ullanıcılar yaşadıkları olayları, bu olaylar hakkındaki düşüncelerini ve dünya gündemini sallayan konular hakkından fikirlerini, özetle bireysel düşünce ve fikirlerini ifade etmek, bir nebze de olsa insanlara iç dünyasını yansıtabilmek adına Twitter kullanmaktadır.

 

2 ) Diğer kullanıcılar ile iletişim kurmak: Azınlık kabul edilen bu kesimde yer Twitter kullanıcıları, Twitter’da yer alan ünlü kullanıcılara ve markalara ulaşmak için Twitter kullanmaktadırlar. Ünlüleri, fenomenleri veyahut markaları sıkı bir şekilde takip ederek haklarında düzenli olarak bilgi sahibi olmak, mention atabilecekleri fırsatları kovalamak, kısa süreli de olsa bir iletişim fırsatı elde etmek adına Twitter kullanmaktadırlar.

 

3 ) Reklam ve tanıtım: Büyük firma ve markalar; reklam, tanıtım gibi işlemleri gerçekleştirebilmek, takipçilerine yenilikleri veyahut indirim dönemleri hakkında düzenli olarak bilgi paylaşımında bulunmak, çeşitli Tweet’ler ile ön plana çıkmak adına Twitter kullanmaktadırlar.

 

4 ) Sosyal sorumluluk kampanyaları: Ülkemizde ve dünya da düzenlenen sosyal sorumluluk kampanyalarının tanıtımı, reklamının yapılması ve yardım toplanması gibi amaçlar için de Twitter kullanılmaktadır.

 

Özetlemek gerekirse Twitter, kullanıcının amacına göre şekillenebilen, fayda ve yarar sağlayabilen bir platformdur. Sadece vakit geçirmek için de kullanılabilir, bir projeye destek elde etmek-sponsor edinmek amaçlı da kullanabilir. Kullanım amacınızı belirleyebilir ve bu sosyal mecraya sizde katılabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Reddit Nedir? Reddit Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Reddit, Reddit Nasıl Kullanılır? ve Reddit Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir