En Çok Kazanan Meslekler

Ödenen maaşlar, ülkeden ülkeye ve şehirden şehre büyük ölçülerde farklılık gösteriyor. Fakat bazı meslekler var ki bu meslekler, dünyanın her bölgesinde dolgun bir maaşa sahip.

Meslek seçiminde bulunmadan ya da kariyerinize yeni bir yön vermeden önce yapılan listedeki meslekler göz atabilirsiniz. Yapılan liste Amerika, İngiltere, Kanada, Almanya’daki en yüksek kazanç getiren meslekler.

Anestezist

ABD’de çalışan bir anestezi uzmanı, yılda 410 bin dolardan fazla kazanabiliyor. İngiltere’de ise bir anestezistin aldığı ücret 275 bin doları bulurken, bu meslek çalışanları Almanya’da 300 bin, Kanada’da 300 bin doların üzerinde para kazanabiliyorlar.

Cerrah

Anestezist kadar olmasa da yaklaşık aynı fiyatlarda para kazandıran diğer meslek ise cerrahlık. Cerrahlar, ABD ülkesinde yılda 400 bin dolar, İngiltere de 220 bin dolar Almanyada ise yaklaşık 248 bin dolar kazanabiliyorlar.

Bebekler İçin En Faydalı 5 Meyve

Ortodontist ve Diş Doktoru

Diş, çene ve ağız sıkıntıları konusunda teşhis ve tedavileri sağlayan ortodonti uzmanları yaklaşık olarak, İngiltere’de 330 bin, ABD’de 295 bin, Kanada’da 157 bin civarında kazanç sağlayabiliyorlar.

CEO

CEO maaşları, çalışılan firmaya göre değişmekle beraber, genel olarak piyasaya göre fazlasıyla yüksek olduğu tahmin ediliyor. PaySacele.com’un verilerine göre, ABD ülkesinde bazı CEO’lar yılda yaklaşık 430 bin dolardan fazla kazanırken, bu rakamlar Almanya’da 390 bin dolar, İngiltere’de 295 bin civarında olabiliyor.

 

Bir önceki yazımız olan Sivilce (Akne) Neden Oluşur ? başlıklı makalemizde sivilce nasıl oluşur ve sivilce nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir