Findeks Puan Sorgulama

Findeks Puan Sorgulama

Findeks Kredi Notu Nedir?

Findeks Kredi Notu, kurum ve bireyler tarafından referans alınan finansal bir karne niteliği taşımaktadır.

Bu kredi notu, kişilerin bankalardan kullandığı taksitli kredi, kredi kartı veya krediye sahip mevduat hesaplarının kullandığı kredi miktarı, kredi çeşidi ve ödeme alışkanlığına göre hesaplanmaktadır. Yani bankalara ödediğiniz veya ödemediğiniz paralar, bankalardan çektiğiniz krediler ve bu kredileri ödeme alışkanlığınız sizin kredi notunuzu belirler. Notunuz yüksek olduğu takdirde bilin ki kredi kartı ve kredi ödemelerinizi günü gününe ve eksiksiz bir şekilde ödüyorsunuz. Bankalar için önemli derecede bir ölçüt kriteridir. Eğer notunuz düşükse birey olarak kredi başvurunuzun onaylanma olasılığı azdır. Notunuzu detaylı bir şekilde öğrenmek için findeks puan sorgulama yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Neden Bilinmelidir?

Çünkü findeks kredi notu, bankaların en çok kullandığı kredi değerlendirme kriterlerinden birisidir. Bankalar findeks puan sorgulama yöntemlerini kullanarak kredi talebinizi değerlendirir. Bu not değerlendirilirken ek olarak geliriniz, gelir kaynağınız ve diğer demografik özellikler de dikkate alınmaktadır. Findeks Kredi Notu, dayanıklı tüketim malları satıcıları, evini kiraya veren kişiler, emlakçılar, araç kiralayan şirketler ve GSM operatörleri tarafından son zamanlarda sıklıkla aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Notu yüksek olan kişiler alışverişlerinde avantajlı olanaklara sahip olup alışveriş yapma fırsatı elde edebilmektedir.

Herkes Kredi Notuna Sahip mi?

Eğer bankalarda aktif bir kredi kartınız, bireysel krediniz veya krediye sahip mevduat hesabınız varsa; ya da son beş yılda kredinizi kapatmış bir bireyseniz krediniz notunuz var diyebiliriz. Findeks puan sorgulama yöntemiyle kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu not bankalarda her gün güncellenmektedir. Eğer kredi notunuz düşükse Findeks’e üye olup danışmanlara başvurabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ağız Kokusu Nasıl Giderilir? başlıklı makalemizde ağız kokusu, Ağız kokusu nasıl giderilir ve Ağız kokusu nasıl oluşur hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir